Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. apríla 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Nová vláda chce podporovať rozvoj jadrovej energie

Týždeň na Slovensku

Utorok – 10.4.2012

Súkromný investor plánuje v Krupine, v miestnej časti Pijavice, vybudovať biometánovú stanicu (BMS) v predpokladanej hodnote 6 až 8 miliónov eur. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posúdenie vplyvu investície na životné prostredie (EIA). (viac informácií)

Český finančík Petr Kellner potvrdil záujem o získanie podielu v Slovenskom plynárenskom priemysle (SPP). Uviedol to v rozhovore pre dnešné vydanie denníka Mladá fronta Dnes. Hodnota investície sa odhaduje na 2 mld. eur. Prípadná dohoda je ale podľa neho zatiaľ ďaleko, na rade sú momentálne rokovania s predávajúcimi spoločnosťami E.ON Ruhrgas a GDF Suez. (viac informácií)

Ceny tepla sú stabilné, ich zvyšovanie zatiaľ nehrozí. Pokoj v cenách tepla pre domácnosti môže narušiť vývoj svetovej ekonomickej krízy, ktorá má dopad na cenu plynu. (viac informácií)

Súkromná spoločnosť plánuje do výstavby bioplynovej stanice v Červeníku a v Drahovciach investovať spolu približne šesť miliónov eur. (viac informácií)

Streda – 11.4.2012

Elektráreň pri Vlkanovej je hlučná, hygienici stopli prevádzku.Podľa obyvateľov skúšobná prevádzka novopostavenej elektrárne na spaľovanie bioodpadu zvýšila hlukové a emisné hladiny, ktoré zhoršili životné podmienky. (viac informácií)

Nová vláda premiéra Roberta Fica chce podporovať rozvoj jadrovej energie, ktorá má v krajine najväčší podiel na produkcii elektriny. Pokračovať by tak mal aj projekt českého koncernu ČEZ a slovenskej štátnej firmy JAVYS, ktorý sa týka výstavby novej jadrovej elektrárne na západe krajiny, vyplýva z vyhlásenia ministra hospodárstva Tomáša Malatinského. (viac informácií)

Budovanie domových kotolní už nie je výhodné.Výrobcovia tepla v poslednom období už zaznamenali návrat bytových domov, ktoré sa v minulosti od centrálneho zásobovania tepla odpojili. (viac informácií)

Premiér Robert Fico sa chce pri predaji minoritného podielu SPP zamerať aspoň na otázku, či by štát nemohol získať v predstavenstve ako väčšinový akcionár naspäť manažérsku kontrolu. (viac informácií)

Štvrtok – 12.4.2012

Regulačný úrad vidí priestor na zníženie cien tepla. Výrobcovia tepla by sa však mali podľa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR (ÚRSO) so svojimi dodávateľmi viac pobiť o nižšie nákupné ceny zemného plynu. (viac informácií)

Prevádzkovatelia slovenskej a českej prenosovej sústavy od apríla prešli na hodinové obchodné seansy vnútrodenného trhu s cezhraničnými kapacitami. (viac informácií)

V žilinskej mestskej časti Považský Chlmec má plánovaná plynová elektráreň stáť blízko Hričovskej priehrady a len niekoľko metrov od strednej školy a rodinných domov. Proti kogeneračnému zdroju s 39 metrov vysokým komínom protestujú miestni obyvatelia už od roku 2007. (viac informácií)

Piatok – 13.4.2012

Premiér Robert Fico spolu s ministrom hospodárstva Tomášom Malatinským plánujú oživiť zákon o podávaní cenových návrhov obchodných spoločností. Okrem toho dohodli aj na zrušení Fondu národného majetku SR. (viac informácií)

Dostavbu Mochoviec čaká vládna kontrola. Premiéra Roberta Fica bude zaujímať, prečo mešká dostavba tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.