Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. marca 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Nová súťaž hľadá energeticky úsporné stavby

Súťaž BEFFA – Building Efficiency Awards chce okrem predstavenia zaujímavých architektonických projektov pripomenúť aj európsku smernicu 20-20-20 o energetickej hospodárnosti budov. Pre členské krajiny EÚ ide o záväzok znížiť do roku 2020 emisie skleníkových plynov a celkovú spotrebu energie aspoň o 20 % a začať využívať do tohto dátumu aspoň 20 % energie z obnoviteľných zdrojov.

Odborným garantom súťaže je Vysoká učení technické v Brne. Prvé kolo súťaže sa v Českej a Slovenskom republike uskutoční na úrovni krajov. Víťazné projekty krajských kôl postúpia do česko-slovenského finále, ktoré bude v novembri 2012.

Finálového kola sa budú môcť zúčastniť v osobitnej kategórii tiež študentské projekty, pri ktorých nie je potrebné splniť podmienku realizácie. Zvlášť budú vo finále hodnotené tiež drevostavby prihlásené do ktorejkoľvek kategórie krajského kola.

Zdroj: ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.