Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. septembra 2011 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Nová éra pre Geothermal Anywhere – transformácia na akciovú spoločnosť

Hlavným dôvodom tejto zmeny je snaha o pružnejšie fungovanie so silnou orientáciou na dlhodobé ciele. „Verím, že je to ďalší významný krok na ceste k prelomovej a konkurencieschopnej technológii pre hĺbkové vrty. Akciová spoločnosť nám dáva flexibilitu pri hľadaní modelov spolupráce s rôznymi typmi investorov z oblasti rizikového kapitálu alebo strategických partnerov. Žiaľ legislatívna aj praktická nezrelosť akciového systému v Slovenskej republike nám nedáva všetky možnosti známe z USA, Veľkej Británie alebo Nemecka, preto sa v ďalšom kroku pozeráme práve týmto smerom a nevylučujeme pokračovanie zmien,“ hovorí Igor Kočiš, generálny riaditeľ spoločnosti a zároveň nový predseda predstavenstva. CleanTech spoločnosti, ako je Geothermal Anywhere, majú dôležitú úlohu v inovačnom reťazci. Ich väčšia otvorenosť môže ľahšie prilákať nových potenciálnych investorov so záujmom o investíciu v oblasti obnoviteľných zdrojov.

Jednou z hlavných výhod súčasného postavenia spoločnosti je väčší počet aplikačných oblastí. Technológia bezkontaktného rozrušovania hornín a materiálov je zaujímavá nielen pre investorov zameraných na geotermálne aplikácie, ale aj pre tých zo segmentov ropy a zemného plynu, ťažby nerastných surovín a nakladania s odpadmi.

„Táto zmena nám ponúka vyššiu dôveryhodnosť voči súčasným ako aj novým partnerom,“ pokračuje Igor Kočiš. Ďalším aspektom transformácie je totiž aj výrazné zvýšenie základného imania. Nové zdroje sa tak môžu stať urýchľovačmi pre technologický výskum a tým viesť spoločnosť k ďalšej fáze vývoja spojenej s testovaním v teréne. „Výskum a vývoj novej technológie v oblasti vrtov je časovo a finančne náročná výzva. Očakávame teraz nové príležitosti, ktoré sú skryté za súčasným horizontom“ uzatvára Kočiš.

Zdroj: Geothermal Anywhere, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.