Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. júla 2010 Ostatné od Energia.skSITA

Noc výskumníkov 2010: Výtvarná a fotografická súťaž

SOVVA – Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity, Slovenská akadémia vied, portál EurActiv.sk a Slovenské národné múzeum v spolupráci s OZ Mladí vedci Slovenska vyhlásili dve súťaže pri príležitosti projektu Noc výskumníkov 2010:

Fotografická súťaž Európskej únie „Portrét vedca / výskumníka, alebo ako si predstavujete vedca / výskumníka“:

Hlavný námet súťaže: Vedci a výskumníci sú ľudia s výnimočným povolaním, no zároveň sú to ľudia ako my ostatní. A naopak, v každom z nás je kúsok vedca či výskumníka. Cieľom súťažných prác je zachytiť vlastnú predstavu o vedcovi alebo výskumníkovi ako človeku – či už v laboratóriu alebo v bežnom živote. Súťaží sa v 4 kategóriách:

  • I. stupeň ZŠ,
  • II. stupeň ZŠ,
  • stredné školy,
  • vysoké školy.

Výtvarná súťaž Európskej únie „Biodiverzita 2010“:

Hlavný námet súťaže: Biodiverzita na Zemi dnes pozostáva z mnohých miliónov rôznych biologických druhov, ktoré sú produktom štyroch miliárd rokov evolúcie. Dnes však v spojitosti s ľudskou činnosťou veľa z nich vymiera a hrozí im dokonca zánik. Cieľom súťažných prác je zobrazenie biologickej rozmanitosti alebo hrozieb, ktorým čelí životné prostredie. V tejto súťaži sú otvorené tri kategórie:

  • I. stupeň ZŠ,
  • II. stupeň ZŠ,
  • umelecké školy.

Súťaž trvá od 25. mája 2010, pričom práce možno nominovať do 10. septembra 2010. Víťazi sa vyhlásia na hlavnom podujatí Noc Výskumníka 2010, ktoré sa uskutoční 24. septembra 2010 v nákupnom centre Optima v Košiciach.

Pravidlá súťaže, poštovú adresu pre nominovanie prác, formulár prihlášok a ďalšie potrebné informácie nájdete na stránkach SOVVA.sk.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.