Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. júna 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

NKÚ: Prerokovanie protokolu o kontrole v SE sa uskutoční až v auguste

Najvyšší kontrolný úrad podľa neho žiadosti SE vyhovel a pôvodný termín odložil, ale súčasne navrhol nový termín prerokovania protokolu. „Vzhľadom na to, že prípadné pripomienky kontrolovaného subjektu musia prehodnotiť špecialisti úradu a externe spolupracujúce subjekty, prerokovanie protokolu sa uskutoční v týždni od 10. augusta 2015,“ spresnil.

„Toto rozhodnutie bolo Slovenským elektrárňam doručené listom. Uvedené skutočnosti boli Najvyšším kontrolným úradom písomne oznámené aj Výboru Národnej rady SR pre financie a rozpočet,“ podčiarkol.

Protokol o výsledku kontroly hospodárenia v SE mal byť do NR SR pôvodne predložený do 20. mája 2015. „Dňa 20. mája 2015 bol protokol doručený spoločnosti SE, a. s., na oboznámenie sa s obsahom a požiadaním o námietky s termínom do 22. júna 2015. Po doručení námietok posúdi NKÚ ich opodstatnenosť tak, aby protokol mohol byť prerokovaný do konca júna 2015 a následne bezodkladne zaslaný do NR SR,“ spresnil 25. mája Jasenec.

Časový posun podľa neho nastal pre potrebu uzatvorenia zmluvy o utajovaných skutočnostiach v zmysle paragrafu 44 príslušného zákona. „Podotýkam, že protokol o výsledku kontroly bol spracovaný už 28. apríla 2015,“ podčiarkol Jasenec v máji tohto roku.

NR SR prijala 24. septembra 2014 uznesenie, ktorým NKÚ požiadala o previerku hospodárenia s finančnými prostriedkami v SE. Kontrola NKÚ v SE sa realizovala najmä v súvislosti s ďalším navýšením investičných nákladov a rozpočtu na projekt dostavby 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce (EMO), v súvislosti s posunom termínov dostavby blokov, ako aj s už uskutočnenými navýšeniami rozpočtu dostavby EMO.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.