Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. novembra 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Nízka cena elektriny zvyšuje ťažkosti koncernu RWE

Za tri štvrťroky tohto roku vytvoril koncern čistý zisk len 11 miliónov eur. Stratová bola nielen samotná výroba elektriny, ale aj obchodovanie s ňou. Divízia pre obchod s elektrickou energiou vlani za prvých deväť mesiacov roka vytvorilo čistý zisk 1,9 miliardy eur. Avšak výsledok sa dosiahol predovšetkým predajom nevýrobných aktív.

Na RWE už čakajú prvé výdavky spojené s vytváraným atómovým fondom, Z neho sa bude financovať definitívny útlm jadrových elektrární. RWE zaťaží sumou 6,8 miliardy eur.

Nový finančný šéf koncernu Markus Krebber uviedol, že chce príspevok do fondu odviesť čo najskôr. Zatiaľ sa RWE nepodarilo nahromadiť pre vytvorenie rezervy 35 % nevyhnutnej sumy. Ide o takzvanú rizikovú poistku, z ktorej chce štát hradiť prípadné vyššie výdavky na uskladnenie jadrového odpadu.

Vedenie koncernu napriek všetkým problémom, s ktorými zápasí, očakáva, že v tomto roku dosiahne čistý zisk 500 až 700 miliónov eur. Krebber poznamenal, že to bude „úctyhodný výsledok“

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.