Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. decembra 2011 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Nitra: Projekt prinesie do mesta financie i metodiku na využitie zdrojov energie

Projekt je hradený zo štrukturálnych fondov Európskej únie (EÚ) a zastrešovať ho bude mestská organizácia Energetická agentúra Nitra. „V podstate je to projekt, ktorý bude mať dva významy. Prvý spočíva v tom, že sa vytvorí určitý koncepčný materiál, ktorý bude obsahovať metodiku využiteľnosti prírodných zdrojov v Nitre. Druhý je ten, že sa získajú určité prostriedky na refundáciu mzdových nákladov Energetickej agentúry, ktorá má byť od apríla samofinancovateľná,“ vysvetlil prednosta Mestského úradu v Nitre Igor Kršiak.

Potom, ako mestské zastupiteľstvo schválilo účasť Nitry na projekte, stalo sa mesto jeho súčasťou. To mu umožní čerpať dotáciu z fondov EÚ. „To znamená, že dostaneme sumu 157.280 eur, z čoho 15 percent tvorí naše spolufinancovanie,“ dodal Kršiak.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.