Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. júla 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Niektorým Trenčanom zlacnie od augusta teplo až o 15 percent

Najpodstatnejšími dôvodmi zlacnenia sú podľa neho používanie biomasy namiesto plynu, nový systém riadenia prevádzky, investície do technológií a zľavy pre veľkoodber zemného plynu. „Ďalším cieľom je zníženie nákladov na výrobu a dodávku teplej úžitkovej vody. Spoločnosť začala realizovať projekt, ktorého výsledkom bude zníženie spotreby tepla na ohrev vody, zníženie tepelných strát v rozvodoch a tým aj pokles ceny pre konečného odberateľa,“ dodal Greňo.

„Systematicky investujeme do zdokonalenia svojich technologických zariadení a zníženia negatívnych dopadov na životné prostredie. Výsledkom je  vybudovanie nových rozvodov na sídlisku Sihoť, zmena kotolní na výmenníkové stanice a investícia na biomasovej kotolne na Liptovskej ulici,“ skonštatoval druhý konateľ Miroslav Marko.

Spoločnosť chce tiež presťahovať svoju kotolňu na biomasu z Liptovskej ulice v Trenčíne ďalej od obytných domov. Kotolňa na biomasu na najväčšom trenčianskom sídlisku Juh spôsobovala starosti ľuďom z blízkych bytových domov. Spoločnosť preto zainvestovala do nového filtračného systému. „Nový filtračný systém za 200.000 eur znížil objem emitovaného popolčeka pod 30 miligramov na meter kubický, pričom norma je 150 miligramov,“ uviedol konateľ spoločnosti Miroslav Marko s tým, že spoločnosť i napriek tomu kotolňu presťahuje ďalej od obytných domov. To si okrem iného vyžiada aj vybudovanie ďalšieho kilometra teplovodu.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.