Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fotovoltika slnecná energia panely
Foto: ilustračné, GettyImages
12. februára 2024 Obnoviteľné zdroje OZESlnečná energia od Energia.skSITA

Niektorí podnikatelia z oblasti priemyselnej fotovoltiky sú podozriví z ťažkého kartelu

V sektore fotovoltiky zrejme isté firmy porušujú pravidlá trhu. Protimonopolný úrad SR (PMÚ) už vykonal neohlásené inšpekcie u podnikateľov pôsobiacich v sektore fotovoltiky.

Ako informovala hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská, inšpekcie boli vykonané na základe dôvodného podozrenia, že podnikatelia mohli uzavrieť dohody obmedzujúcej súťaž. Dohody sa majú týkať predkladania ponúk vo verejnej súťaži na dodávku priemyselnej fotovoltiky pre vlastnú spotrebu.

V prípade preukázania takejto dohody hrozí podnikateľom pokuta až do výšky 10 % z obratu za predchádzajúce uzavreté účtovné obdobie, keďže horizontálna dohoda medzi priamymi konkurentmi patrí medzi najzávažnejšie porušenia pravidiel hospodárskej súťaže a považuje sa za ťažký kartel,“ konštatovala Oľšavská, ktorá v tejto fáze nechcela poskytnúť bližšie informácie o prešetrovaní.

Skutočnosť, že PMÚ uskutočnil inšpekcie neznamená, že podnikatelia porušili súťažné pravidlá, ani neprejudikuje závery prešetrovania,“ uzavrela Oľšavská.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.