Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. marca 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Nemecký E.ON predáva svoje plynové pole na Sibíri

Uniper peniazmi splatí časť svojich dlhov. Šéf firmy Klaus Schäfer povedal, že suma bude stačiť na to, aby Uniper takmer dosiahol aktuálny cieľ svojho oddlženia. Manažér zdôraznil, že podnikanie v plynárenstve už nepatrí medzi priority firmy.

Uniper však zostane aktívnym na ruskom energetickom trhu, lebo je väčšinovým vlastníkom elektrárenskej spoločnosti Unipro.

Plynárenské nálezisko Južno-russkoje patrí v krajine medzi najväčšie. Rakúsky koncern uviedol, že pole dodáva ročne 25 miliárd kubických metrov zemného plynu. Jeho licencia vyprší v roku 2043. Pole bude hlavným zásobovateľom plynovodu Severný prúd, ktorý vedie z Ruska, cez Baltické more, do Nemecka. V súčasnosti sa pripravuje jeho rozšírenie o ďalšie dve linky.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.