Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. novembra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Nemecký E.ON je od začiatku roka v rekordnej strate 6,1 mld. eur

Hospodárenie zasiahli odpisy hodnoty majetku v nemeckých elektrárňach spoločnosti a v jej ropných a plynárenských činnostiach vo výške 8,3 miliardy eur.

Čistá strata za prvých deväť mesiacov roka dosiahla 6,1 miliardy eur. V rovnakom období pred rokom bola firma v strate 14 mil. eur. „Naše prevádzkové podmienky zostávajú veľmi zložité,“ uviedol v prehlásení finančný riaditeľ Michael Sen.

Tak ako ďalších nemeckých výrobcov E.ON, ktorý pôsobí aj na Slovensku, trápia negatívne dôsledky rozhodnutia vlády opustiť jadrovú energiu. Trpia tiež masívnou podporou výroby elektriny z OZE, ktorá tlačí konvenčné elektrárne do strát, lebo výrazne znižuje veľkoobchodné ceny elektriny. Hlboká kríza v odvetví stála firmu od roku 2008 viac než 80 %  jej trhovej hodnoty, napísala agentúra Reuters.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.