Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. decembra 2017 Ostatné od Energia.skTASR

Nemecko bude potrebovať po roku 2022 rezervné energetické zdroje

Otázka energetickej bezpečnosti Nemecka sa podľa šéfa Uniperu Klausa Schäfera znovu stane aktuálnou. „Budeme potrebovať nielen jestvujúce, ale možno aj nové plynové elektrárne, aby sme nimi vyrovnávali výkyvy, ktoré vznikajú pri výrobe elektriny z veterných parkov a slnečných panelov,“ uviedol manažér.

Budovaniu plynových elektrární však bude musieť predchádzať rast ceny elektriny. Pri súčasnej cene koncern síce dosahuje zisk, ale to nestačí na krytie kapitálových výdavkov. Cena megawatthodiny (MWh) by mala vzrásť o 10 až 15 eur podľa použitej technológie výrobcom. Potom by bolo všetko v poriadku. Výrobcovia teraz za MWh dostávajú okolo 35 eur.

O Uniper, ktorý je dcérou koncernu E.On, prejavuje záujem fínska spoločnosť Fortum. Schäfer uviedol, že jeho akcionári Fínom ponúkajú len 548.000 akcií. To je z ich celkového počtu len 0,15 %. Fíni ich chcú kúpiť výrazne lacnejšie, než stoja na burze. Taký návrh nie je pre akcionárov zaujímavý. Druhého februára sa skončí rozšírená ponuková lehota. Po nej sa uvidí, koľko akcionárov prijme ponuku Fortumu.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.