Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. mája 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Nemeckému koncernu E.ON v 1. kvartáli pomohol jednorazový zisk

Prevádzkový zisk (Ebitda) sa v 1. kvartáli medziročne zvýšil o 8 % na 3,1 miliardy eur. K tomu prispel jednorazový pozitívny vplyv novovyrokovaných kontraktov na dodávky s ruským plynárenským gigantom Gazprom. Bez tohto jednorazového zisku vo výške okolo 400 miliónov eur, by sa pokles z dôvodu ďalšieho zníženia cien elektriny ešte prehĺbil.

Upravený čistý zisk za tri mesiace od januára do konca marca vyskočil o 30 % na 1,31 miliardy eur. Analytici, oslovení agentúrou Bloomberg, v priemere očakávali 1,28 miliardy eur. Tržby sa znížili o 19 %. Čistý dlh klesol o 4,1 % na 26,6 miliardy eur.

Tento rok je pre E.ON rokom prechodu. V reakcii na energetický obrat sa koncern rozhodol, že sa rozdelí na dve časti. Akcionári E.ON o novej štruktúre s konečnou platnosťou rozhodnú 8. júna na valnom zhromaždení.

Koncern sa potom sústredí na ekologickú elektrinu, siete a predaj a naďalej bude prevádzkovať nemecké atómové elektrárne. Zvyšné operácie, kam patria aj veľké elektrárne a obchod s energiami, sú už teraz prevádzkovo vydelené v novej dcérskej spoločnosti Uniper, ktorá by mala na jeseň vstúpiť na burzu.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.