Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. novembra 2013 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Nemecké elektrárne môžu znížiť kapacitu o 5 tis. MW

Nemecký regulátor sieťových odvetví (Bundesnetzagentur) povolí zatvorenie 12 elektrární s výkonom 5 tis. megawattov (MW). Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters. Všetky elektrárne s výnimkou dvoch sa nachádzajú v spolkovej krajine Severné Porýnie Westfálsko na západe Nemecka a ich zatvorenie úrad vyhodnotil ako bezproblémové, uviedla hovorkyňa úradu. Podľa vyhlásenia regulátora z minulého mesiaca, energetické podniky v krajine plánujú zatvoriť 28 elektrární s výkonom zhuba 7 tis. MW alebo 7 jadrových blokov. Žiadosti o zatvorenie elektrární musia firmy predložiť s ročným predstihom.

Týždenník Focus medzitým informoval, že zatvorenie piatich elektrární na juhu Nemecka úrad považuje za problematické a hodnotenie zvyšných jedenástich sa zatiaľ nachádza v počiatočnom štádiu.

Prevádzkovatelia klasických elektrární v Nemecku čelia tlaku nízkych veľkoobchodných cien a štedrých dotácií obnoviteľných zdrojov energie. Energetický sektor negatívne zasiahlo aj rozhodnutie vlády v Berlíne o postupnom zatvorení jadrových elektrární. V roku 2011 Nemecko znížilo kapacitu svojich jadrových elektrární o 40 %, informuje agentúra Reuters.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.