Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. augusta 2017 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Nemecká spoločnosť sa súdi s českou firmou HE3DA vyvíjajúcou batérie

Agentúre ČTK to za CDC povedal Vladan Crha zo spoločnosti AMI Communications, podľa ktorej Obvodný súd pre Prahu 9 obstavil firme HE3DA účty a následne Mestský a Ústavný súd rozhodnutie potvrdili. Spoločnosť HE3DA vo svojom prehlásení pre ČTK uviedla, že nemá obstavený žiadny účet a že v kauze ide o priemyselnú špionáž.

„Spor sa netýka materskej firmy, ale dcérskej spoločnosti HE3DA Technologies, a mal sa riešiť v rámci rozhodcovského konania. Z našej strany ale nebolo nič porušené, poškodení sme naopak my. Zo strany CDC šlo o pokus získať naše technológie,“ uviedla HE3DA. Spoločnosť podľa prehlásenia aktuálne rokuje s ďalšími investormi.

„Spoločnosť HE3DA neplnila stanovené podmienky. Nikdy nepredložila obchodný plán, účtovníctvo ani informácie o plánovaných prácach a finančných transakciách. Finančné prostriedky pritom využívala nehospodárne a v rozpore s dohodou,“ uviedla spoločnosť CDC. HE3DA podľa nej údajne popisovala kľúčové parametre batérií v nereálnych hodnotách, takže nespĺňajú pôvodné uistenie a dohodnuté záväzky.

CDC je investičná platforma založená v Nemecku ako dcérska spoločnosť silnej čínskej energetickej spoločnosti, ktorá vyhľadáva nové energetické projekty v Európe.

Spoločnost HE3DA vyvíja batériové technológie na základe celosvetovo registrovaného patentu vynálezcu Jana Procházky. Batérie majú vďaka využitiu nanomateriálov energiu uchovávať dlhodobo bez väčších strát. Vlani už firma spustila menšiu linku v pražskej časti Letňany, ďalšiu linku a halu pre vývoj chce vybudovať v obci Horní Suchá na Karvinsku.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.