Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. februára 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Nemecká RWE vlani prerobila 5,7 miliardy eur

Strata tak prudko stúpla v porovnaní s predchádzajúcim rokom, v ktorom RWE prerobila 170 miliónov eur. Spoločnosť dnes tiež potvrdila, že ani za rok 2016 nevyplatí žiadnu dividendu. K tomuto kroku sa odhodlala druhý rok po sebe za posledných najmenej 60 rokov.

RWE kvôli zhoršeným vyhliadkam pre veľkoobchodné ceny elektriny, ktoré ovyplvňujú dotované obnoviteľné zdroje, znížila účtovnú hodnotu svojich aktív o 4,3 miliardy eur. Tieto odpisy sa týkajú predovšetkým jej elektrární v Nemecku, dotkli sa ale tiež aktív v Británii, Holandsku a Turecku.

„Odpisy boli nevyhnutné kvôli ťažkým podmienkam na trhu,“ uviedol generálny riaditeľ RWE Rolf Martin Schmitz. Upozornil tiež na náklady spojené s financovaním štátneho fondu pre likvidáciu jadrového odpadu, do ktorého musí prispieť sumou 6,8 miliardy eur.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.