Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Solar fashion
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / jurvetson (licencia Creative Commons)
15. októbra 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Nemci zaplatia v roku 2011 za elektrinu viac. Kvôli OZE

Nemeckí zákazníci si na budúci rok za elektrinu priplatia. Podľa štyroch prevádzkovateľov nemeckých prenosových sietí stúpne ekologická daň na 3,53 centov za každú kilowatthodinu. Nárast dane spôsobil vzostup záujmu firiem o inštalovanie solárnych zariadení.

Ekologickú daň platí každý občan Nemecka už viac než desať rokov, informuje Bloomberg. Súvisí s implementáciou zákona o podpore energie z obnoviteľných zdrojov. Štátna podpora spravila z Nemecka najväčší solárny trh s garantovanými výkupnými cenami na 20 rokov. V roku 2009 Nemecko zodpovedalo za polovicu svetovej inštalovanej kapacity.

Inštalovaná kapacita slnečnej energie v Nemecku sa má v tomto roku zdvojnásobiť. Počas prvých šiestich mesiacov v krajine pribudlo 3,4 GW solármych zrojov. Do konca roku 2010 má inštalovaná kapacita fotovoltaických elektrární stúpnuť až na 8 GW, dopĺňa Reuters. Prudký nárast záujmu spôsobil najmä zámer spolkovej vlády znížiť štátne dotácie v nasledujúcom roku.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.