Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. októbra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Nemci budú na Hornej Nitre vyrábať elektromotory

Spoločnosť Brose svoju investíciu oficiálne oznámila 11. mája. Technický riaditeľ Brose Group Thomas Spangler pre ministerstvo hospodárstva objasnil, že ako subdodávateľ pre automobilový priemysel tu spoločnosť plánuje vyrábať mechatronické systémy do dverí áut, kostier autosedačiek a elektromotorov s celosvetovým odbytom. V SR chce preinvestovať 50 miliónov eur a neskôr ďalších 30 miliónov eur.

Základný kameň bol položený 1. októbra. Výstavba samotného závodu je naplánovaná na november tohto roka, v júni 2016 by sa mali začať dovážať technológie a samotná výroba má byť zahájená na začiatku roka 2017.

„Po desaťročiach sem prichádza investor strategického významu, ktorý si tu zakúpil pozemky, čo je veľký rozdiel, lebo častokrát príde investor, ktorý si prenajme budovu na určité časové obdobie. A práve to, že spoločnosť Brose sa rozhodla zakúpiť takúto veľkú výmeru pozemku svedčí o tom, že ten ich záujem je naozaj vážny a strategický,“ poznamenala primátorka Prievidze Katarína Macháčková. Navyše ide o región s vysokou mierou nezamestnanosti.

Štát podľa štátneho tajomníka MH SR Miroslava Oberta uvažuje o poskytnutí investičných stimulov spoločnosti, ktorá na Slovensku pôsobí ako jeden z prvých významných strategických dodávateľov pre automobilový priemysel 13 rokov. „Máme veľmi úzku diskusiu s predstaviteľmi firmy Brose, požiadali o investičnú pomoc a teraz je otázka, v akej výške sa bude poskytovať. Ale treba povedať, že Brose tu podniká od roku 2001 a doteraz nežiadala žiadnu podporu pre svoje investície,“ ozrejmil.

(c) energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.