Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. januára 2011 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Neďaleko Levíc vyrastie akumulačná vodná elektráreň

Na katastrálnom území obce Plášťovce v okrese Levice sa má vybudovať akumulačná vodná elektráreň. Predpokladané investičné náklady sa odhadujú na 150 miliónov eur. Začiatok stavebných prác by sa mohol začať už v roku 2013 a ich ukončenie v roku 2017.

Akumulačná vodná elektráreň je špecifický typ vodnej elektrárne. Rieši akumuláciu elektriny z fotovoltických elektrární a podľa potrieb riadenia elektrizačnej sústavy vyrába elektrickú energiu.

Výstavba ako aj prevádzka elektrárne v okrese Levice by mali priniesť viaceré socioekonomické stimuly. Investor odhaduje, že počas výstavby vodnej elektrárne vznikne potreba 300 až 400 pracovníkov. Prevádzku elektrárne bude zabezpečovať 10 pracovníkov obsluhy.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.