Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. marca 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Navštívte veľtrh AMPER 2012 v Brne

V roku 2011 sa AMPER presídlil z Prahy do Brna. Spojením jedného z najvýznamnejších a najlepšie fungujúcich výstavísk v strednej Európe a najväčšieho elektrotechnického veľtrhu v ČR i na Slovensku, získalo výstavníctvo v tomto oboru úplne nový rozmer. Brnenské výstavisko ponúka vystavovateľom najmodernejšie haly o celkovej čistej výstavnej ploche až 130.000m² a kvalitu služieb na svetovej úrovni.

Ohliadnutie za uplynulým ročníkom veľtrhu

Veľtrhu AMPER 2011 sa v úplne zaplnených halách P, F a G1 zúčastnilo 580 spoločností z 24 krajín sveta. Veľtrh navštívilo celkom 42 300 odborníkov. Po celé štyri dni vystavovatelia predstavovali svoje novinky, uzatvárali obchody a v rámci 27 odborných konferencií a seminárov, ktoré navštívilo 1.230 registrovaných účastníkov, sa diskutovalo na aktuálne odborové témy.

Prípravy 20. ročníku v plnom prúde!

Kladné hodnotenie vystavovateľov i návštevníkov veľtrhu AMPER 2011 predurčuje jeho ďalší rozvoj. V súčasnej dobe svoje miesto na veľtrhu AMPER 2012 potvrdilo viac než 590 významných spoločností z tradičných i nových nomenklatúrnych odborov. Na veľtrhu AMPER 2012 sa bude znovu prezentovať globálne elektrotechnický koncern SIEMENS, líder v oblasti istenia elektrických obvodov a zariadení nízkeho napätia – spoločnosť OEZ, oblasť priemyselnej automatizácie bude zastúpená spoločnosťou TURCK, PHOENIX CONTACT, Blumenbecker alebo AUTOCONT CONTROL SYSTEMS. Novinky svojich divízií predstaví aj svetová špička v technológiách pre automatizáciu a energetiku – spoločnosť ABB. Prezentovať sa bude tiež spoločnosť LAPP KABEL, KOPOS KOLÍN, JABLOTRON ALARMS, ENIKA.CZ, ELEMAN, DYGER, Fischer elektronik súciastok distribútor, GHV Trading, BALLUFF, Abbás, Bosch Rexroth, Kočí-Valášek, ELCOM, ELPRO-ENERGO, HARTING, OFFICIAL ELECTRONIC, SICK, Delta Energy Systems, Synflex Elektro a mnoho ďalších významných firiem. Účasť na veľtrhu potvrdila i celosvetová firma s globálnym pôsobením zaoberajúca sa vývojom, výrobou a distribúciou elektrotechnických prístrojov a komponentov – spoločnosť NOARK Electric Europe, ktorá začiatkom októbra 2011 oficiálne vstúpila na český a slovenský trh.

Pre jubilejný 20. ročník sú pripravené moderné haly P (15 000 m²), F (7 300 m²) a naviac rozšírenia o prestížnu halu V (12 000 m²). V spolupráci s našimi odbornými partnermi pripravujeme opäť sériu konferencií, seminárov, školení v konferenčných sálach vstupnej haly P, Business centra a v priestoroch hotela Holiday Inn. Špeciálna pozornosť bude opäť venovaná e-mobilite. Návštevníci si budú môcť elektromobily prezrieť a využiť testovacích jázd.

Zúčastnite sa zaujímavých konferencií a seminárov

Návštevníci nielen z radov odbornej verejnosti sa majú možnosť priamo na výstavisku zúčastniť mnohých zaujímavých konferencií a seminárov:

20.3.2012
 • seminár „Nové normy pre uzemňovanie a návrh el. inštalácií „
 • Konferencia „Perspektívy elektromobility“
 • Konferencia „Perspektívy automatizácie“
21.3.2012
 • seminár „Elektronické súčiastky a aplikácie @ AMPER 2012“
 • seminár „Ochrana pred bleskom po zmenách STN EN 62305“
 • Konferencia „Inteligentné budovy 2012“
 • Konferencia „Poplachové systémy – projektovanie a integrácia v prostredí stavieb“
22.3.2012
 • seminár „Cesty svetla“
 • seminár „DPS a všetko okolo nich @ AMPER 2012“
 • seminár „Požiarna bezpečnosť káblových trás v zmysle vyhl. MV 268/2011 Zb. a nadväzujúcich predpisov a noriem – praktické použitie pri projektovaní a realizácii         stavieb „
 • Konferencia „Energia pre budúcnosť VI – Progresívne riešenie energetickej hospodárnosti prevádzky domácností“
23.3.2012
 • seminár „Spoľahlivosť v elektrotechnike 2012“
 • a mnohé ďalšie.

Špeciálna pozornosť bude opäť venovaná e-mobilite, kde okrem konferencie prebehne priamo na   veľtrhu výstava e-mobilov a návštevníci budú môcť využiť testovacích jázd. Viac informácií o sprievodných akciách bude v priebehu príprav veľtrhu aktualizované na www.amper.cz.

Ďalšie zaujímavosti z veľtrhu

Špeciálna pozornosť bude opäť venovaná e-mobilite, kde okrem konferencie „Perspektívy elektomobility“ prebehne priamo na veľtrhu výstava e-mobilov. Novinkou tohto ročníka je voľba Elektromobily ROKA 2012. Odborná komisia zložená z motoristických a odborných elektrotechnických novinárov bude hodnotiť nielen automobil ako taký, ale aj progresívne technológie, inovácie a prínos v oblasti elektromobility. Nominované vozidlá sa regrutujú od výrobcov automobilov prestížnych značiek, ktoré už uviedli elektromobil na európsky trh. V rámci veľtrhu sa budú môcť návštevníci zoznámiť s nominovanými automobilmi a tiež si ich osobne vyskúšať.

Návštevníci veľtrhu budú znovu môcť aj vyskúšať „INTELIGENTNÝ DOM V PRAXI“, ktorý pripravila spoločnosť Estelar v hale V, č stánku 154. V rámci tohto projektu si môžete na vlastný dotyk vyskúšať, aký je život v šikovnom dome vybavenom inteligentnými elektroinštaláciami. Po novom môžete zhliadnuť ovládanie celého domu prostredníctvom televízie, iPadu alebo mobilného telefónu.

Novinka – AMPER CAREER DAY

Nielen prezentácie noviniek a nadviazanie nových obchodných kontraktov, ale aj možnosť spoznať a osloviť mladých talentovaných ľudí z odboru a nájsť vhodné potenciálnych zamestnancov – aj to je nanovo súčasťou veľtrhu AMPER 2012, ktorú môžu vystavovatelia veľtrhu využiť.

Toto stretnutie zástupcov firiem, odborných škôl a študentov – AMPER CAREER DAY – sa uskutoční v piatok 23. 3. 2012 priamo na veľtrhu AMPER. Ponúka jedinečnú príležitosť pre nadviazanie komunikácie s potenciálnymi budúcimi zamestnancami vzdelanými v danom odbore a priestor pre priamu konfrontáciu s požiadavkami a názormi uchádzačov z odboru elektrotechniky, elektroniky, automatizácie a komunikácie.

Viac informácií o sprievodných akciách bude v priebehu príprav veľtrhu aktualizované na www.amper.cz.

Zdroj: Terinvest

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.