Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. novembra 2010 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Nástupca E. Valka v DR SPP bude známy asi až začiatkom budúceho roka

„MH SR neunikla informácia o jeho smrti, avšak touto otázkou sa ministerstvo začne zaoberať až na základe riadneho písomného oznámenia zo strany SPP, nakoľko samotný proces výmeny a náhrady člena DR SPP má svoje štandardy a pravidlá,“ uviedol pre TASR šéf komunikačného odboru rezortu hospodárstva Róbert Merva. „Podľa týchto procesných štandardov platných pri návrhu a voľbe člena DR v SPP, bude nový člen DR SPP známy pravdepodobne až začiatkom roka 2011,“ doplnil.

Valko sa stal členom dozornej rady plynární spolu s ďalšími nominantmi štátu koncom októbra tohto roka. Mimoriadne valné zhromaždenie SPP zvolané na žiadosť Fondu národného majetku (FNM) vtedy odvolalo viacerých členov DR a s účinnosťou od 28. októbra zvolilo do tohto orgánu Ernesta Valka, Petra Baláža, Arpáda Csuriho, Juraja Horvátha, Daniel Šulíka, Valériu Janočkovú a Jána Manduľáka. Väčšinovým 51-% akcionárom SPP je Slovenská republika, zvyšných 49 % vlastní konzorcium Slovak Gas Holding pozostávajúce zo spoločností E.ON Ruhrgas a GDF SUEZ.

Ernest Valko bol usmrtený 8. novembra vo večerných hodinách strelnou zbraňou v jeho dome v Limbachu. Ako známy právnik zastupoval štát vo viacerých závažných obchodných sporoch, okrem iného aj SPP v kauze tzv. Duckého zmeniek. Práve pre svoj prehľad v tejto oblasti sa stal jedným zo zástupcov štátu v dozornom orgáne plynární.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.