Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. januára 2018 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Náklady firmy BP v dôsledku havárie v Mexickom zálive vzrastú na 65 mld. USD

BP uviedla, že neprevádzkový odpis po zdanení v hodnote okolo 1,7 miliardy USD zahrnie do výsledkov za 4. štvrťrok. Dôvodom sú vyššie než pôvodne očakávané náklady v súvislosti s požiadavkami riešenými v posledných mesiacoch. Tie boli 7-krát vyššie, ako BP predpokladala.

Požiadavky sú súčasťou programu o urovnaní nárokov za škody spôsobené haváriou ropnej plošiny Deepwater Horizon v Mexickom zálive v apríli 2010. Program zahrňuje takmer 400.000 prípadov, uviedla BP. Ako dodala hovorkyňa firmy, väčšina požiadaviek bola už vyriešená, ešte ich zostáva doriešiť niekoľko stoviek. To znamená, že firma ešte musí počítať s ďalšími finančnými nákladmi.

Do konca septembra minulého roka vyplatila ropná spoločnosť v súvislosti s dôsledkami havárie okolo 63,4 miliardy USD. Aj napriek tomu, že urovnanie nárokov za posledné mesiace sa ukázalo ako finančne náročnejšie, než sa čakalo, BP aj analytici predpokladajú, že najnovší odpis by mala spoločnosť zvládnuť, keďže rast cien ropy umožňuje BP zvyšovať príjmy.

(1 EUR = 1,2277 USD)

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.