Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. mája 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Najväčšiu súkromnú priehradu v Turecku dostavia česká firma Energo-Pro

Spoločnosť Energo-Pro kúpila projekt od tureckých a nemeckých majiteľov. „Transakciu sme dokončili koncom apríla. S uvedením do prevádzky počítame v priebehu troch rokov,“ povedal výkonný riaditeľ Energo-Pro Pavel Váňa. Doterajší majitelia investovali do projektu podľa Energo-Pro približne 250 miliónov USD. Firma oznámila, že projekt kupuje výrazne lacnejšie, cenu však nezverejnila.

Výstavba bola pred viac než rokom prerušená a takmer rok trvali rokovania o predaji. Nová priehrada a elektráreň budú stáť na rieke Murat v provincii Mus v juhovýchodnej časti Turecka. Spoločne s projektom získalo Energo-Pro licenciu na prevádzku elektrárne do roku 2059. V súčasnosti je vodné dielo Alpaslan 2 hotové zhruba z polovice.

Hikelová uviedla, že projekt elektrárne počíta s inštalovaným výkonom 280 megawattov a ročnou výrobou elektriny 860 gigawatthodín. „Pôjde o našu doteraz najväčšiu elektráreň,“ podotkol Váňa. Okrem Turecka prevádzkuje Energo-Pro vodné zdroje ešte v Bulharsku, Gruzínsku a na domácom trhu.

(1 EUR = 1,0927 USD)

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.