Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
najlepsi napad - ilustracka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Logo projektu Najlepší nápad. Foto: oze.najlepsinapad.sk
2. januára 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Najlepší nápad: Smart kosačka na slnečný pohon

Solárnu kosačku vymyslel Lukáš Mikulášek zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej na ulici Karola Adlera v Bratislave. Kosačka využíva slnečnú energiu na to, aby sa pohybovala po záhrade a bez nutnosti akéhokoľvek zásahu človeka pokosila trávnik. Keďže je inteligentná, dokáže sa vyrovnať s prekážkami ako napríklad kamene, stromy, alebo stĺpy verejného osvetlenia.

Jej unikátnosť podľa poroty spočíva v tom, že na rozdiel od už existujúcich robotických kosačiek je plne samostatná a poháňa ju výhradne slnečná energia. Bežné robotické kosačky potrebujú na svoje fungovanie lítiovú batériu. V porovnaní s konkurenciou je tak solárna kosačka ekologickejšia.

Programovateľná kosačka je vhodná predovšetkým na menšie trávnaté plochy. Ideálna je pre záhrady rodinných domov a menšie dvory. Vďaka svojej samostatnosti by mohla pomôcť nielen zaneprázdneným vlastníkom záhrad, ale oceniť by ju mohli aj alergici, pre ktorých bolo doteraz kosenie skôr utrpením alebo nákladnou záležitosťou, keďže si naň zo zdravotných dôvodov museli najímať záhradníkov.

Najlepší nápad podporuje podnikateľské nápady mladých ľudí akouž  šetriť prírodu a energiu. Každý rok pomôže 10 vybraným nápadom mladých ľudí, ktorí študujú na technických stredných školách. Generálnym partnerom EKO témy je ZSE.

Ak vás projekt alebo konkrétny nápad zaujal a chcete ho podporiť, staňte sa poradcom projektu. Budete mať možnosť priniesť svoje skúsenosti mladým ľuďom pri rozbehu ich podnikania. Zapojiť sa môžete tu.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.