Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
najlepsi napad - ilustracka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Logo projektu Najlepší nápad. Foto: oze.najlepsinapad.sk
15. januára 2013 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Najlepší nápad: Chôdza, ktorá vám dodá energiu

Autormi nápadu sú Tadeáš Divácký, Patrik Miko a Gabriel Mihál zo SPŠ Myjava.

Topánky fungujú na princípe elektromagnetickej indukcie. Je v nich zabudovaný mikrogenerátor, ktorý premieňa kinetickú energiu získavanú pri chôdzi na elektrickú energiu. Tým sa dobije akumulátor, ktorý vzápätí túto energiu využije na osvetlenie chodca pomocou dvoch LED diód zabudovaných v topánkach.

Indukčné topánky sú určené pre každého, kto sa pohybuje po cestnej komunikácii za zhoršených svetelných podmienok. To môžu byť napríklad poštári, ktorí v závislosti od ročného obdobia musia zásielky roznášať aj potme a sú tak vystavení zvýšenému riziku hlavne v mimomestských oblastiach.

Porotcovia skonštatovali, že ak sa nápad technicky dobre zvládne, mohol by mať šancu na obchodný úspech. Navrhli však skúsiť pridať aj ohrev topánok a konektor s možnosťou napájania osvetlenia na chodcovom odeve.

Najlepší nápad podporuje podnikateľské nápady mladých ľudí ako šetriť prírodu a energiu. Každý rok pomôže 10 vybraným nápadom mladých ľudí, ktorí študujú na technických stredných školách. Partnerom projektu je Západoslovenská energetika.

Ak vás projekt alebo konkrétny nápad zaujal a chcete ho podporiť, staňte sa poradcom projektu. Budete mať možnosť priniesť svoje skúsenosti mladým ľuďom pri rozbehu ich podnikania. Zapojiť sa môžete tu.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.