Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. augusta 2017 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Naftogaz: EK hodnotila pripravenosť ukrajinského plynárenstva na zimu

Na preskúšaní sa zúčastnili zástupcovia Spoločného výskumného centra (JRC), ktoré pôsobí pri Európskej komisii, ukrajinské ministerstvo energetiky a spoločnosti Naftogaz a Ukrtransgaz. Odborníci identifikovali riziká ukrajinskej plynárenskej sústavy počas vykurovacej sústavy 2017 – 2018, analyzovali krízové scenáre, ich pravdepodobnosť a dôsledky.

Výsledky simulácií sa následne využívajú pri príprave preventívnych opatrení. JRC zároveň ukrajinskej strane poskytlo odporúčania na zlepšenie legislatívy, vrátane vypracovania strategických dokumentov ekvivalentných k núdzovým a preventívnym akčným plánom, ktoré majú členské štáty EÚ.

Ide o súčasť trojročného projektu technickej pomoci, ktorý realizuje Európska komisia. Spustený bol v minulom roku.

Obe strany ale spoluprácu prehlbujú aj pokiaľ ide o budúcnosť podzemných zásobníkov na Ukrajine. Tie disponujú kapacitou až 31 miliárd metrov kubických, čo je asi štvrtina celkovej kapacity v 28 krajinách EÚ.

Európska komisia, ukrajinské úrady a firmy, sekretariár Energetického spoločenstva, spolu s konzorciom zahraničných prevádzkovateľov zásobníkov a ďalších medzinárodných konzultantov aktuálne pracujú na predikcii dopytu pre podzemné zásobníky na nasledujúcich 20 rokov a štúdii ako ich čo najefektívnejšie využiť.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.