Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plynovod - potrubie - Nafta
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Centrálny areál Gajary
10. februára 2014 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Nafta ukončila tender na uskladňovaciu kapacitu v komplexe Láb

Spoločnosť Nafta, a.s., venujúca sa prevádzkovaniu podzemných zásobníkov a obchodovaniu so skladovacími kapacitami, oznámila ukončenie tendra na uskladňovaciu kapacitu v komplexe podzemných zásobníkov zemného plynu Láb.

Nafta ponúkla voľnú uskladňovaciu kapacitu koncom februára. Víťazom tendra sa stalo osem uchádzačov, pričom v prípade štyroch z nich išlo o nových zákazníkov spoločnosti. Vyhlasovateľovi sa podarilo predať všetku ponúkanú  kapacitu v celkovom objeme 250 mil. metrov kubických na tento a nasledujúci rok. „Tender bol úspešne ukončený 4. februára. Nafta tak dosiahla doposiaľ najvyšší počet všetkých klientov v oblasti skladovania plynu,“ píše spoločnosť na svojej internetovej stránke.

Spoločnosť Nafta sa zaoberá skladovaním zemného plynu, ktoré na Slovensku nie je zabezpečené cez štátne rezervy, ale prostredníctvom súkromného sektora. Nafta vyvíja tiež aktivity v oblasti prieskumu a ťažby uhľovodíkov. Skladovacia kapacita systému podzemných zásobníkov zemného plynu, ktoré prevádzkuje Nafta, a.s., predstavuje v súčasnosti 2,4 mld. metrov kubických, čo je takmer 45 % celoročnej spotreby plynu na Slovensku.

(c) energia.sk

Llustračné foto: TASR/Pavel Neubauer

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.