Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. októbra 2015 Plyn a ropa od Energia.skSITA

NAFTA sa zúčastnila medzinárodného fóra o skladovaní zemného plynu v Petrohrade

Fórum organizované spoločnosťou Innovative Oil & Gas Technologies prinieslo priestor na diskusie o aktuálnej situácii na trhu skladovacích kapacít, jeho výzvach, ale aj potrebe inovácií a zvyšovania bezpečnosti prevádzok. Medzi partnerov konferencie patrili veľké medzinárodné spoločnosti, ako Gazprom, Wingas, OMV, RAG či MND.

Hlavnými témami prednášok a neformálnych diskusií boli prevažne moderné technológie, spoľahlivosť, bezpečnosť a údržba podzemných zásobníkov zemného plynu. Fórum bolo tiež priestorom pre rozvoj medzinárodnej spolupráce v oblasti výskumu a technológií.

Za spoločnosť NAFTA na fóre vystúpil Ing. Ladislav Goryl, riaditeľ divízie podzemných zásobníkov zemného plynu. Hovoril nielen o aktuálnych inovatívnych produktoch spoločnosti, ale aj našom komplexe zásobníkov Láb, jeho bezpečnej spoľahlivej a automatizovanej  prevádzke. Spomenuté boli aj  informačné a riadiace systémy  využívané pri riadení  a prevádzke zásobníkov NAFTA. Predstavil tiež naše partnerstvo v inovatívnom projekte Underground Sun Storage.

Účasť na fóre bolo výbornou príležitosťou na odborné diskusie s ďalšími významnými predstaviteľmi energetických spoločností v Európe i mimo nej.

Zdroj: Nafta, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.