Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júna 2015 Plyn a ropa od Energia.skSITA

NAFTA sa predstavila na najväčšom plynárenskom veľtrhu WGC

Odborných diskusií na konferencii sa zúčastnilo 500 rečníkov, na veľtrhu, ktorý je sprievodnou akciou konferencie, sa na ploche 40-tisíc metrov štvorcových prezentovalo 350 vystavovateľov z viac ako 100 krajín. Novinkou na veľtrhu bol pavilón medzinárodných vystavovateľov a pavilón predstavujúci zemný plyn ako palivo vhodné pre pozemnú aj námornú dopravu. NAFTA vo svojom 42-metrovom stánku, s ktorým sa na veľtrhu zúčastnila spolu so spoločnosťou Eustream, predstavila flexibilné skladovacie produkty a inovatívne projekty, na ktorých spoločnosť v súčasnosti pracuje.

Zástupcovia divízie podzemných zásobníkov zemného plynu a prieskumu a ťažby uhľovodíkov zároveň vystúpili aj na konferencii a potvrdili tak kompetenciu spoločnosti NAFTA v tejto oblasti.

Medzi hlavné témy konferencie patrili klesajúce ceny ropy, prístup na nové trhy pre LNG, či zaručenie bezpečnosti dodávok. Riaditeľ divízie, Ladislav Goryl, ktorý na tohtoročnom WGC zavŕšil svoje pôsobenie ako predseda pracovnej skupiny v oblasti podzemných zásobníkov IGU, predstavil nové trendy a smerovanie podzemného skladovania. V závere konferencie predsedníctvo International Gas Union (IGU) na najbližšie tri roky prevzalo od Francúzka USA, kde sa zároveň v júni 2018 vo Washingtone uskutoční aj najbližšia WGC.

NAFTA je moderná spoločnosť s rozsiahlymi skúsenosťami v oblasti skladovania a budovania podzemných zásobníkov zemného plynu na Slovensku a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Kombinácia priaznivých geologických podmienok a výhodnej polohy podzemných zásobníkov spoločnosti NAFTA v blízkosti tranzitného systému zásobujúceho susediace krajiny Slovenska, vytvára ideálne predpoklady pre vznik jedného z kľúčových uzlov európskej plynárenskej siete.

Veľtrh World Gas Conference (WGC) je najväčším a najdôležitejším podujatím pre svetový plynárenský priemysel. International Gas Union, celosvetová organizácia podporujúca pokrok v plynárenstve, organizuje WGC každé tri roky už od roku 1931. Na konferencii a veľtrhu sa stretávajú odborníci z desiatok krajín a hovoria o najnovšom vývoji v technológiách, stratégiách a príležitostiach pre plynárenský priemysel.

Zdroj: Nafta, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.