Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. novembra 2015 Plyn a ropa od Energia.skSITA

NAFTA organizovala Detskú naftársku univerzitu

Projekt Detskej naftárskej univerzity sme odštartovali s cieľom informovať deti o našom geologickom bohatstve, plynárenských a skladovacích reáliách, keďže ťažba uhľovodíkov a skladovanie zemného plynu sú dlhodobou súčasťou priemyslu Záhoria. Zároveň sme týmto spôsobom chceli žiakov motivovať pri výbere ďalšieho vzdelávania a budúcej kariéry v tomto odvetví.

Do úvodnej etapy projektu boli zapojené školy v Plaveckom Štvrtku, Lábe a Malackách. V prvej časti prebehli prednášky na pôde škôl, kde sme žiakov základných škôl zábavnou formou vzdelávali o histórii ťažby ropy a zemného plynu na Slovensku, o ložiskách a o podzemnom uskladňovaní zemného plynu. Žiaci okrem zaujímavostí z plynárenského priemyslu mali možnosť vidieť film o histórii ťažby a skladovania, dotknúť sa skutočného jadra z vrtov, vzorky ropy či vrtného dláta. Žiaci boli veľmi aktívni a mali množstvo zvedavých otázok.

V druhej časti sme pre školákov pripravili exkurziu na Centrálny areál podzemných zásobníkov Gajary, kde sa dozvedeli viac o skladovaní zemného plynu a naživo si pozreli našu technológiu.

Veríme, že projekt žiakom pomohol lepšie spoznať históriu a reálie ťažby a skladovania na území Záhoria a prvú etapu projektu môžeme zhodnotiť ako úspešnú. Dúfame, že projekt v budúcnosti bude pokračovať aj na ostatných školách v regiónoch, v ktorých pôsobíme.

Zdroj: Nafta, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.