Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. novembra 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Nadačný fond Slovenských elektrární vyhlasuje prvé grantové kolo pre študentov stredných škôl vo výške 5000 eur

Energia pre vzdelanie predstavuje prvé grantové kolo Nadačného fondu SE zamerané na študentov stredných škôl. Jeho cieľom je podporiť rozvoj a rozšírenie vedy a techniky v školách. Uchádzači môžu žiadať o financovanie praktickej časti svojich vedeckých prác, experimentov či nových kreatívnych riešení zameraných na energetickú efektívnosť a životné prostredie. Študentom vypracovaný projekt musí mať svojho garanta, ktorým môže byť pedagóg študenta alebo odborný pracovník jednej zo zainteresovaných organizácií. Vybraní uchádzači môžu na realizáciu svojich projektov získať grant do výšky 500 Eur.

Žiadosti o grant je možné podať prostredníctvom webového portálu www.darca.sk najneskôr do 31. decembra 2011.

Nadačný fond Slovenských elektrární (NF SE) je nový spôsob financovania projektov a inovatívnych riešení v kľúčových oblastiach, ktorými sú sociálna sféra, životné prostredie a vzdelanie.

Čoskoro budú vyhlásené ďalšie grantové kolá, zamerané na zlepšenie energetickej efektívnosti miest a obcí a na podporu organizácií zaoberajúcich sa najmä problematikou bezdomovectva. Podrobné informácie k jednotlivým grantovým kolám budú k dispozícii pre verejnosť na portáloch www.energiaprekrajinu.sk a www.darca.sk.

Spoločnosť Slovenské elektrárne, a.s. je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. Po ukončení privatizácie v apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel S.p.A. so 66% podielom. Zvyšných 34% akcií vlastní Fond národného majetku, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky. Spoločnosť Slovenské elektrárne generuje 5 737.24 MW inštalovaného výkonu, t.j. 5 401 čistého výkonu. V roku 2010 spoločnosť vyrobila 22 463 GWH elektrickej energie. Po očistení o vlastnú spotrebu dodala do elektrickej siete viac ako 21 TWh elektrickej energie. Z podielu jednotlivých zdrojov na čistých dodávkach predstavovali jadrové elektrárne 64.5%, vodné elektrárne 24.7% a 10.8% tepelné elektrárne. Ku koncu roka 2010 mala spoločnosť Slovenské elektrárne 5419 zamestnancov.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a. s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.