Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vychodoslovenska energetika presov vse.jpg
Foto: www.vse.sk
29. apríla 2022 Ostatné od Energia.skSITA

Nadácia VSE rozdelila v dvoch grantových programoch 80-tisíc eur

Pomoc je určená pre ľudí, ktorí potrebujú obnoviť svoje zdravie v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19, ale aj na podporu angažovanosti a dobrovoľníckych aktivít zamestnancov spoločnosti. Nadácia podporila aj pomoc ľuďom zasiahnutým vojnou na Ukrajine.

Ako informovala Katarína Šulíková z úseku komunikácie spoločnosti Východoslovenská energetika Holding (VSE), a.s., grantový program Na pomoc duši i telu vyhlásila Nadácia VSE vo februári tohto roka s cieľom podporiť projekty zamerané na rozvoj psychického a fyzického zdravia a na riešenie otázok vyvolaných pandémiou ochorenia COVID-19. Do programu sa zapojilo 78 žiadateľov, z ktorých sa správna rada nadácie rozhodla podporiť 19 projektov v celkovej sume 50-tisíc eur.

Pomôžeme skvalitniť psychologické poradenstvo pre deti, otvoriť letnú tvorivú dielňu pre mladých ľudí s poruchou autistického spektra či podporiť aktivity zariadenia pre seniorov. Sme radi, že budeme pri tom, ako sa 19 organizácií pokúsi nájsť psychickú a fyzickú rovnováhu obyvateľov z východného Slovenska v tomto postcovidom období,“ uviedla správkyňa Nadácie VSE Andrea Danihelová.

Pomáhame spoločne

Zámerom grantovej výzvy Pomáhame spoločne je podporiť aktívnu dobrovoľnícku účasť zamestnancov Skupiny VSE Holding v regióne. Do tejto výzvy sa prihlásilo 42 projektov, nadácia podporí 18 z nich v celkovej sume 30-tisíc eur.

Naši kolegovia opäť pomôžu zveľadiť priestory základných a materských škôl, ktoré navštevujú ich deti. Podporia projekty, ktoré sa realizujú v ich obciach, a ďalšie v oblasti ochrany životného prostredia a sociálnej oblasti,“ predstavuje víťazné projekty Danihelová. V oboch programoch komisie prerozdelili plné sumy alokované na tieto programy. Projekty budú realizované od mája do októbra tohto roka.

Nadácia VSE

Nadácia VSE venovala v ostatnom období sumu 25-tisíc eur aj Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar na pomoc ľuďom zasiahnutým vojnou na Ukrajine.

Ide o prvú časť záväzku, ktorý verejne prezentovala Nadácia VSE spoločne s Nadáciou ZSE vo februári tohto roka. Obe nadácie sa zaviazali darovať spolu 100-tisíc eur, aby podporili humanitárnu pomoc, ktorá je na hranici medzi Slovenskom a Ukrajinou potrebná.

Veríme, že cielená a odborná humanitárna pomoc je kľúčom k okamžitej pomoci ľuďom,“ uviedol predseda správnej rady oboch nadácií Markus Kaune.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.