Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vychodoslovenska energetika presov vse.jpg
Foto: www.vse.sk
10. marca 2023 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Nadácia VSE dá 40-tisíc eur na 12 environmentálnych projektov na východe Slovenska

Nadácia Východoslovenská energetika Holding a.s. (VSE) vyhlasuje výsledky grantového programu s názvom Za zdravý a čistý kraj. Venuje 40-tisíc eur na podporu 12 environmentálnych projektov zameraných na skvalitnenie životného prostredia a uskutočnenie viditeľných zmien v Košickom a Prešovskom kraji. Informovala o tom v tlačovej správe Adriana Kakarová z VSE.

Do výzvy sa prihlásilo 54 projektov, z ktorých komisia vybrala 12 najlepších. „Každá grantová výzva Nadácie VSE doposiaľ zahŕňala okrem iného aj hodnotiaci aspekt – udržateľnosť. Tentokrát sme sa rozhodli vyhlásiť samostatnú výzvu zameranú priamo na podporu environmentálnych projektov, ktorými zveľadíme naše okolie a pomôžeme prírode,“ povedala správkyňa Nadácie VSE Andrea Danihelová. Komisia sa pri výbere projektov zamerala na ich originalitu, relevantnosť, prínos pre životné prostredie a udržateľnosť.

Danihelová ďalej uviedla, že najlepšie hodnotené projekty budú svoje nápady realizovať do 31.októbra 2023. Nachádzajú sa medzi nimi dažďové záhrady, vetrolam, obnova záhrad a iné. Každá organizácia mohla žiadať finančnú podporu vo výške maximálne 4-tisíc eur. Výzva bola otvorená od 2. novembra minulého roka a žiadatelia mohli svoje projekty prihlasovať do 6. januára 2023.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.