Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
eZraz - VSE
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
eZraz v Bojniciach. Foto: Skupina VSE
21. júla 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Nabíjačka pre elektroautá v Poprade sa využíva

Spočiatku minimálne využívané zariadenie doplácalo na nízky počet elektromobilov v meste a jeho okolí. Automobily poháňané elektrickou energiou sa však postupne stávajú bežnou súčasťou automobilovej dopravy a to sa odráža aj na využití nabíjacej stanice.

„V ostatných rokoch zaznamenávame stúpajúci trend v oblasti elektromobility v meste Poprad a predmetná nabíjacia stanica sa oproti času, kedy bola uvedená do prevádzky, využíva pravidelne. Využívaná je denne, jeden až dva cykly, čím jej patrí druhé miesto vo vyťaženosti na Slovensku,“ uviedla Andrea Danihelová z VSE Holding. Na prvom mieste je Nitra.

Na dobíjanie elektromobilov využívajú nabíjaciu stanicu nielen Popradčania, ale aj tranzitujúce elektromobily zo zahraničia, predovšetkým z Českej republiky, Nemecka, Nórska či ďalších krajín. „Vzhľadom na stúpajúci trend elektromobility zvažujeme ďalšie frekventované lokality, v ktorých by sme nabíjacie stanice mohli inštalovať,“ uzavrel primátor Popradu Jozef Švagerko.

© TASR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.