Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plynové zásobníky sú na zimu pripravené
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
30. septembra 2021 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Na zimu sú už pripravené plynové zásobníky, naplnené sú na 75 %

Aj počas nadchádzajúcej zimnej sezóny sme pripravení spoľahlivo plniť požiadavky dodávateľov zemného plynu, ktorí majú zakúpenú skladovaciu kapacitu v našich zásobníkoch,“ dodala Štecová.

Skladovanie plynu

Spoločnosť Nafta ako prevádzkovateľ podzemných zásobníkov zemného plynu poskytuje službu skladovania plynu pre koncových dodávateľov a obchodníkov so zemným plynom, ktorí majú zakúpenú skladovaciu kapacitu so svojim uskladneným zemným plynom.

Z pohľadu pripravenosti na zimu sa sústreďujeme najmä na plnenie plánu údržby a dokončovaniu investičných akcií zvyšujúcich spoľahlivosť podzemného zásobníka. Všetky práce pokračujú v súlade s harmonogramom,“ konštatovala Štecová.

Prieskum a ťažba uhľovodíkov

Nafta je medzinárodná spoločnosť s rozsiahlymi skúsenosťami v oblasti podzemného skladovania zemného plynu a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov.

Spoločnosť aktívne pôsobí v Európe, kde prevádzkuje podzemné zásobníky, realizuje prieskumné a ťažobné činnosti a zúčastňuje sa projektov na skladovanie energie z obnoviteľných zdrojov.

Nafta poskytuje rozvoj a technicko-servisné služby pre zásobníky s celkovou skladovacou kapacitou približne 64 terawatthodín. Okrem Slovenska je aktívna aj v Českej republike, Nemecku, Veľkej Británii, Rakúsku a na Ukrajine.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.