Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
++
Foto: www.seas.sk
21. júna 2024 Jadrová energia od Energia.skSITA

Na treťom jadrovom bloku Atómovej elektrárne Bohunice V2 sa začala rozšírená generálna odstávka

Slovensko sa na pár dní musí zaobísť bez elektriny vyrobenej v treťom jadrovom bloku Atómovej elektrárne Bohunice V2. Ako informovali Slovenské elektrárne, na treťom jadrovom bloku sa začala rozšírená generálna odstávka. Pracovníci Slovenských elektrární a dodávateľské firmy celkovo zrealizujú 27 investičných projektov. Zamerajú sa na opravy hlavných cirkulačných čerpadiel a defektoskopické kontroly potrubia.

Slovenské elektrárne počas odstávky uskutočnia nedeštruktívnu kontrolu z vnútornej strany tlakovej nádoby reaktora a vymenia časť jadrového paliva. Naplánované sú aj práce na druhom z troch redundantných bezpečnostných havarijných systémov. Takisto uskutočnia kontroly parogenerátorov a výmenu rúrok hlavných kondenzátorov. „Údržbárov okrem toho čaká aj obnovenie projektovej spoľahlivosti sprchových chladičov bezpečnostných systémov či výmena odpojovačov a elektrických ochrán linky 400 kV,“ konštatovali Slovenské elektrárne.

Generálna odstávka tretieho bloku Atómových elektrární Bohunice V2 je štvrtou z piatich odstávok slovenských jadrových blokov naplánovaných na rok 2024. Harmonogram odstávok uzavrú v septembri práce na druhom bloku Mochoviec.

Každý z piatich tlakovodných reaktorov VVER 440, ktoré sú jediným na Slovensku prevádzkovaným typom reaktora, musí byť aspoň raz ročne plánovane odstavený kvôli čiastočnej výmene paliva a údržbe. Všetky prevádzkované reaktory na Slovensku vlastnia Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.