Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
tatry - TASR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
TANAP
29. septembra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Na strednom Slovensku rastie infraštruktúra pre e-bicykle

V máji 2016 sa otvorila prvá nabíjacia a servisná stanica pre elektrobicykle v SR na Kráľovej studni v Národnom parku Veľká Fatra. Predstavil sa tiež na plán vytvorenie E-bike regiónu na území Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Stredné Slovensko. „Po prvej sezóne môžem s potešením konštatovať, že vďaka našim partnerom je v súčasnosti v systéme E-bike regiónu celkovo desať nabíjacích a servisných staníc. Tie sú zväčša umiestnené pri hotelových a stravovacích zariadeniach, aby mali cyklisti možnosť doplniť sily nielen elektrobicyklom, ale aj sebe,“ povedal Jiří Pěč, výkonný riaditeľ OOCR.

Počet cyklonabíjačiek by nemal zostať konečný. Do existujúcej siete by mali postupne pribúdať ďalšie. Popri E-bike regióne dopĺňa jedinečnosť ponuky pre cyklistov už šiesty rok aj banskobystrický cyklobus. „Ešte pred ukončením tohtoročnej sezóny vieme už teraz rok 2017 vyhodnotiť ako doteraz najúspešnejší čo sa týka počtu prepravených cyklistov,“ skonštatoval.

„Je veľkou škodou, že počas posledných rokov sme v našom kraji nevyužitím eurofondov zbytočne prišli o nové cyklotrasy, ktoré mohli slúžiť tak domácim obyvateľom, ako aj návštevníkom. Verím, že v ďalšom období budeme v tejto oblasti konkurencieschopný. Nateraz rozširujú ponuku pre cyklistov napríklad dobrovoľníkmi budované Laskomerské singletraily, za čo im patrí vďaka a uznanie,“ uzavrel.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.