Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Na strednom Slovensku je bez elektriny približne 30.000 odberných miest SSE-D

Doplnil, že situáciu stále komplikujú najmä neprejazdné cesty a rozmočený terén. „Elektrikári sa preto k viacerým poruchám dostávajú len veľmi ťažko. Mnohé z nich je pritom potrebné lokalizovať priamo v teréne. Niekedy aj na niekoľkokilometrovom úseku na ťažko dostupných miestach. Distribučná spoločnosť požiadala o pomoc aj Policajný zbor, ktorý v rámci možností vytvára koridory na ťažko prejazdných cestách,“ uviedol Gejdoš.

Najkritickejšia situácia je podľa neho od rána v okolí Žiaru nad Hronom, Rimavskej Soboty a Banskej Bystrice. „Pracovníci SSE-D sú v nepretržitej pohotovosti a snažia sa, aby poruchy čo najskôr odstránili. V týchto hodinách je ich priamo v teréne približne 170. V posilnenom zložení pracuje aj dispečing v Žiline,“ doplnil Gejdoš.

„Obyvateľov stredného Slovenska by sme chceli ubezpečiť, že robíme všetko, čo je v našich možnostiach, aby sa situácia upokojila. Avšak odhadnúť, kedy sa podarí odstrániť jednotlivé poruchy, nie je možné. Každá je na inom mieste a ovplyvňujú ju špecifické okolnosti, najmä popadané stromy, neprejazdné cesty a nevyhovujúci terén,“ dodal hovorca SSE-D.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.