Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PRIEMYSEL: Opatrenia v súvislosti s koronavírusom
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Minister hospodárstva SR Peter Žiga počas brífingu ministra hospodárstva SR po konferenčnom hovore s predstaviteľmi priemyslu v súvislosti s aktuálnou situáciou - výskytom ochorenia COVID-19 spôsobeným koronavírusom (2019-nCoV) na Slovensku. Bratislava, 16. marec 2020. Foto: SITA/Jana Birošová
17. marca 2020 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Na Slovensku sú zabezpečené plynulé dodávky energií, potvrdil minister Žiga

Energie sú kľúčové pre ekonomiku aj v každodennom živote v našich domovoch. Chcem upokojiť priemysel aj verejnosť, že dodávky plynu, elektriny a pohonných hmôt sú v súčasnosti plynulo zabezpečené. Všetky spoločnosti sa intenzívne pripravujú na možné krízové scenáre,“ povedal Žiga. Zatiaľ podľa ministra nie je ani jeden pozitívny prípad koronavírusu v energetických spoločnostiach, ktoré prevádzkujú kritickú infraštruktúru.

Energetici majú vytvorené záložné tímy či záložné pracoviská. Spoločnosti intenzívne riešia logistiku aj havárie, odložili plánované odstávky. „Tok plynu z Ruskej federácie je plynulý, to znamená že plyn prichádza na Slovensko úplne štandardne,“ povedal Žiga s tým, že Slovensko má ešte aj dostatok plynových zásob.

Slováci nebudú mať podľa dosluhujúceho ministra ani problém s dostatkom pohonných látok. „Konštatujem, že aj dodávky ropy sú v klasickom režime. Výroba v Slovnafte pokračuje bez akýchkoľvek zádrhov, dostatočné má aj skladovacie kapacity,“ podotkol Žiga.

Distribučné spoločnosti dodávajúce elektrinu prijali podľa ministra všetky potrebné opatrenia a sú pripravené na možnú krízu. „Spotreba elektriny klesla asi o 4 %. To ešte nepočítame s výpadkom elektriny od automobiliek, ktoré plánujú na určitý čas zastaviť svoju výrobu,“ dodal Žiga.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.