Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kuchyna plyn horák ceny
Foto: ilustračné, GettyImages
16. septembra 2020 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Na Slovensku má dodávky plynu 77 percent obcí, rezort hospodárstva rozširovanie plynárenskej siete neplánuje

„Spoločnosť SPP-distribúcia plánuje svoju distribučnú sieť v najbližšom období rozširovať len v minimálnom rozsahu,“ uviedlo ministerstvo vo svojej správe o dodávkach plynu.

Spoločnosť SPP – distribúcia má do svojej siete pripojených viac ako 1,52 milióna odberateľov. „Vzhľadom na významný rozvoj výstavby nových obytných lokalít, situovaný v splynofikovaných obciach, je plánované zahusťovanie siete a pripájanie týchto lokalít do distribučnej siete,“ skonštatoval rezort hospodárstva.

Ku koncu minulého roku bolo na Slovensku viac ako 6-tisíc kilometrov vysokotlakových plynovodov a zhruba 27-tisíc kilometrov strednotlakových a nízkotlakových plynovodov. Distribučnú sieť SPP –distribúcia využívalo ku koncu júla minulého roka 26 obchodníkov s plynom.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.