Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynari
Foto: ilustračné, GettyImages
9. januára 2023 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Na Slovensku evidujeme počas bežiacej vykurovacej sezóny pokles spotreby plynu

Ministerstvo hospodárstva SR eviduje počas bežiacej vykurovacej sezóny naďalej pokles spotreby plynu. Údaje štátneho prevádzkovateľa distribučnej siete SPP-distribúcia podľa neho poukazujú na výrazné zníženie spotreby.

V novembri 2022 išlo o pokles vo výške 15,12 % v porovnaní s päťročným priemerom. V októbri to bolo 25,78 %, v septembri 25,86 % a v auguste 23,14 %.

Dosiahnutím týchto hodnôt Slovensko naďalej preukazuje plnenie nariadenia Európskej rady o koordinovaných opatreniach na zníženie dopytu po plyne, v ktorom zaviedlo dobrovoľný cieľ zníženia spotreby plynu na úrovni 15 % v porovnaní s priemernou spotrebou od 1. augusta do 31. marca počas piatich po sebe nasledujúcich rokoch predchádzajúcich dňu nadobudnutia účinnosti, teda v rokoch 2017 až 2022,“ konštatuje rezort. Ten zároveň naďalej vyzýva k šetreniu a k znižovaniu spotreby fosílnych palív.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.