Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. novembra 2012 Jadrová energia od Energia.skSITA

Na Slovensku bola zaregistrovaná nová marketingová kancelária spoločnosti ROSATOM

Úlohy novej kancelárie sa týkajú rozvoja podnikania koncernu ROSATOM na Slovensku, najmä pokiaľ ide o kľúčové projekty bilaterálnej spolupráce: dokončenie 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce a možné partnerstvo pri výstavbe 5. bloku jadrovej elektrárne Bohunice.

Marketingová kancelária bude zodpovedná za rozvoj spolupráce so slovenskými regulátormi a firmami pôsobiacimi v odvetví jadrovej energetiky v rámci existujúcich i budúcich projektov. Zároveň bude zastupovať záujmy ruských spoločností z odvetvia jadrovej energetiky na Slovensku a zapájať miestne spoločnosti do globálneho dodávateľského reťazca koncernu ROSATOM pre projekty v Rusku a iných krajinách. Za riaditeľku pobočky bola vymenovaná Denisa Voleková.

„Zakladanie marketingových kancelárií je jedným z hlavných nástrojov expanzie ruských technológií jadrovej energetiky na globálnom trhu. Marketingové kancelárie zjednotia úsilie našich podnikov, zvýšia efektívnosť ich operácií v krajinách našich partnerov a zároveň pomôžu propagovať komplexnú ponuku koncernu ROSATOM na nových prosperujúcich trhoch,“ hovorí Kirill Komarov, zástupca generálneho riaditeľa medzinárodného obchodu a rozvoja koncernu ROSATOM.

„Slovensko patrí z historického hľadiska k našim hlavným partnerom v strednej a východnej Európe. V prevádzke sa tu nachádzajú 4 bloky typu VVER, ktoré produkujú viac ako polovicu elektrickej energie vyrobenej na Slovensku. Rusko dodalo a naďalej dodáva jadrové palivo pre slovenské reaktory. Okrem toho úspešne spolupracujeme so slovenskými kolegami na dokončení jadrovej elektrárne Mochovce. Otvorenie našej kancelárie na Slovensku sa preto dá považovať za prirodzený a pochopiteľný krok,“ poznamenal Džomart Aliev, generálny riaditeľ spoločnosti JSC Rusatom Overseas. Podľa Alieva má ROSATOM záujem o ďalší rozvoj spolupráce na nových projektoch na Slovensku, najmä pokiaľ ide o výstavbu piateho bloku jadrovej elektrárne Bohunice.

V súčasnosti sa na Slovensku budujú dva bloky ruského typu VVER-440 – 3. a 4. blok jadrovej elektrárne Mochovce. Tento projekt sa realizuje na základe zmluvy medzi akciovými spoločnosťami Atomstrojexport a Slovenské elektrárne o dodávke na kľúč zahŕňajúcej systém vnútroreaktorového merania, systém merania koncentrácie kyseliny boritej, subsystém na meranie hladiny v reaktore, ako aj systém merania neutrónového šumu v reaktore.

Všetky slovenské reaktory používajú od uvedenia do prevádzky ruské jadrové palivo. Jadrové palivo sa dodáva na základe zmluvy so spoločnosťou TVEL (palivová spoločnosť koncernu ROSATOM), ktorá vyhrala tender v roku 2003.

Denisa Voleková absolvovala Fakultu managementu Univerzity Komenského v Bratislave. Pracovala pre spoločnosti ako WOOD & Company a The Boston Consulting Group, ako aj pre poprednú českú energetickú spoločnosť ČEZ, kde sa zameriavala na rozvoj a realizáciu investičných príležitostí v jadrových a zelených energetických projektoch. Pred nástupom do spoločnosti JSC Rusatom Overseas pôsobila ako členka dozornej rady spoločností realizujúcich projekty solárnych elektrární v projektoch v okolí českého mesta Ralsko.

JSC Rusatom Overseas bola založená s cieľom propagovať ruské jadrové technológie na globálnych trhoch a aktívne pracuje na rozvoji globálnej prítomnosti koncernu ROSATOM prostredníctvom zakladania marketingových kancelárií. Spoločnosť už otvorila kancelárie na Ukrajine, v Juhoafrickej republike a Singapure. V blízkej budúcnosti sa plánuje otvorenie marketingovej kancelárie v Českej republike.

Zdroj: ROSATOM

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.