Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrická energia elektrina vedenie
Foto: ilustračné, GettyImages
29. októbra 2021 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Na slovenskom trhu s dodávkami energií končí zrejme ďalší dodávateľ

Organizátor krátkodobého trhu s elektrinou, spoločnosť OKTE, ukončil zmluvu o zúčtovaní odchýlky so spoločnosťou Smart Energy Contractor SEC. „Ukončili sme zmluvu z dôvodov podstatného porušenia povinností,“ informoval OKTE.

Ide už o tretieho alternatívneho dodávateľa po spoločnostiach Slovakia Energy a BCF Energy, ktorý nezvládol dramatický vývoj cien energií na trhoch.

Žilinská spoločnosť Smart Energy Contractor SEC zatiaľ na svojej stránke neinformovala o ukončení podnikania v dodávkach energií. Firma dodávala elektrinu aj plyn pre veľké firmy, malých podnikateľov, ako aj pre domácnosti. Alternatívny dodávateľ energií pôsobí na slovenskom energetickom trhu podľa výpisu z obchodného registra od roku 2016.

Agentúra SITA oslovila s prosbou o stanovisko aj spoločnosť Smart Energy Contractor SEC.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.