Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. novembra 2010 Ostatné od Energia.skTASR

Na Slovensko prišla misia Medzinárodnej energetickej agentúry

Úlohou misie bude hĺbkovo analyzovať vývoj v energetickej politike a sektore energetiky na Slovensku za obdobie uplynulých 5 rokov. Výsledkom bude hĺbkový prehľad IEA o energetickej politike SR, ktorý predstavuje najvýznamnejšiu aktivitu, vyplývajúcu z členstva SR v tejto medzivládnej organizácii.

Správa sa zameria na hodnotenie kľúčových oblastí energetickej politiky – energetickú bezpečnosť, obnoviteľné zdroje energie a politiku zmeny klímy, energetickú efektívnosť, jadrovú energiu, výskum, rozvoj a rozširovanie energetických technológií a ďalšie.

Výsledná správa je považovaná medzinárodným spoločenstvom za významný referenčný a mienkotvorný zdroj o stave a ďalšom smerovaní energetickej politiky a energetických trhov príslušnej členskej krajiny IEA. Má potenciál ovplyvňovať rozhodovanie medzinárodnej podnikateľskej a finančnej komunity a potenciálnych investorov o vstupe na energetické trhy príslušnej krajiny.

Počas expertnej misie sa uskutoční 20 rokovaní, na ktorých sa zúčastní viac ako 50 subjektov zo štátneho a komerčného sektora, inštitúcií z oblasti vedy a energetického výskumu a mimovládnych organizácií.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.