Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. októbra 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Na Slovensko prichádza big fut

Na pôdu slovenských vysokých škôl prichádza nový originálny projekt big fut (big steps for the future). Ide o seriál živých šiestich diskusií, ktoré hľadajú odpovede na naliehavé otázky súčasnosti. Okrem technologického pozadia prinášajú pohľad ekonomický, spoločenský a morálny. big fut vždy zavíta na pôdu vybranej slovenskej univerzity.

Moderátormi diskusií budú Štefan Hríb a Martin Mojžiš z časopisu.týždeň. Spolu s nimi vystúpia zahraniční a domáci odborníci v danej oblasti. Diskusie budú vysielané naživo cez www.bigfut.sk , kde sa budú nachádzať aj informácie o projekte, vrátane videoblogov. V kontakte s projektom možno zostať aj pridaním sa do skupiny www.facebook.com/bigfutSK.

Každá zo šiestich pripravovaných diskusií má navyše exkluzívneho komerčného partnera. Pre úvodnú tému s názvom Kedy budeme všetci elektrárne? sa exkluzívnym partnerom stala Západoslovenská energetika, a.s.

„Otázkou by sme chceli otvoriť problematiku, v pozadí ktorej stoja revolučné zmeny spájajúce dopravnú infraštruktúru s najnovšími informačno-komunikačnými a energetickými technológiami. Jedným z nevyhnutných predpokladov týchto zmien je vybudovanie tzv. smart sietí. Čo znamená, keď siete „myslia“,  priblížime v diskusii s naším odborníkom v úvodnej časti projektu,“ uviedol Ján Orlovský, hovorca Západoslovenskej energetiky. Prvá diskusia sa uskutoční 26. októbra 2011 o 15.00 h na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

„big fut by rád pritiahol pozornosť verejnosti k technickým témam. Tieto témy sú pre celú spoločnosť rovnako dôležité ako politika alebo kultúra. Ak ich navyše dokážu odborníci a vedci zrozumiteľne komunikovať, môžu byť fascinujúce aj pre bežného človeka,“ povedal Tomáš Kráľ, vedúci komunikácie spoločnosti Siemens s.r.o.

Cieľom projektu je prostredníctvom silného autentického zážitku na univerzitnej pôde vzbudiť najmä u vysokoškolských študentov záujem o celoživotné vzdelávanie, slovenský vývoj a výskum a motivovať ich k túžbe tvoriť lepšiu budúcnosť sveta. Projekt je plánovaný na obdobie október 2011 až máj 2012.

Hlavným organizátorom a obsahovým garantom projektu big fut je spoločnosť Siemens, hlavným mediálnym partnerom a obsahovým garantom je časopis.týždeň a hlavným technologickým partnerom je spoločnosť Monogram.

Zdroj: ZSE, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.