Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. decembra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Na severe stredného Slovenska je bez elektriny asi 500 odberných miest SSE-D

Pre silný vietor, ktorý začal v nedeľu (10.12.) popoludní váľať stromy, zostalo podľa neho na severe stredného Slovenska bez elektriny niekoľko tisíc domácností. „Poruchy spôsobili najmä stromy popadané na elektrické vedenie, ktoré popretŕhali vodiče a poohýbali niektoré stĺpy. Pracovníci SSE-D sa postupne snažia obnoviť dodávku elektriny vo všetkých zasiahnutých lokalitách. Na miestach, kde im to terén a okolnosti dovoľujú, si pomáhajú aj technikou. Robia všetko pre to, aby poruchy odstránili čo najskôr. Pre počasie a mokrý terén musia pri tom dbať vo zvýšenej miere aj na svoju bezpečnosť,“ uviedol Gejdoš.

Poruchy na vedeniach vysokého napätia začali pribúdať v nedeľu popoludní. „Počas niekoľkých hodín postihli krátke aj dlhšie výpadky elektriny postupne zhruba 17.000 odberných miest. Väčšina z nich však trvala iba niekoľko minút. Večer o 23. hodine evidoval dispečing SSE-D bez prúdu zhruba 2600 odberných miest. Išlo o odberateľov na severe stredného Slovenska. Do rána sa ich počet znížil na 500,“ doplnil Gejdoš.

„Ako sa bude situácia vyvíjať počas pondelka, bude závisieť najmä od sily vetra. Keďže meteorológovia vydali pred vetrom výstrahu, pracovníci distribučnej spoločnosti sú v pohotovosti a v prípade potreby budú riešiť vzniknuté situácie podľa akčného plánu,“ uzavrel hovorca SSE-D.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.