Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pohovor výberové konanie komisia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
22. júna 2020 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Na post predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví sa hlási 14 uchádzačov

Záujemcovia o tento post doručili prihlášku s požadovanými dokladmi na ministerstvo hospodárstva v zatvorenej obálke, úplnosť dokladov a splnenie požadovaných kritérií posúdi výberová komisia,“ informoval rezort hospodárstva.

Po odbornom pohovore s kandidátmi, ktorý bude v utorok, výberová komisia následne zostaví ich poradie. V stredu 24. júna sa uskutoční nad rámec zákona verejná diskusia s týmito kandidátmi.

Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík po predložení výsledkov výberového konania a na základe verejnej diskusie s kandidátmi predloží na rokovanie vlády návrh na menovanie nového predsedu ÚRSO,“ dodal rezort hospodárstva.

Výberová komisia, ktorá bude posudzovať kandidátov na šéfa ÚRSO, je šesťčlenná. Budú v nej traja zástupcovia ministerstva hospodárstva, jedného člena nominoval parlamentný hospodársky výbor a po jednom zástupcovi majú zamestnávatelia a zamestnanci. Verejná diskusia s kandidátmi sa uskutoční na pôde parlamentu a zastreší ju Komisia pre energetiku pri Výbore NR SR pre hospodárske záležitosti.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.