Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. novembra 2014 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Na podporu energetických úspor pôjde v Česku takmer 1,1 mil. eur

Program slúži na podporu projektov menšieho rozsahu. V rámci neho môžu napríklad obce žiadať od štátu podporu malých investícií pri znižovaní energetickej náročnosti budov alebo verejného osvetlenia. Z programu sa dajú tiež financovať vzdelávacie akcie v oblasti energetiky pre verejnosť. Podporované je tiež bezplatné poradenstvo, vydávanie publikácií alebo organizovanie seminárov.

Program Efekt bol založený v roku 1998, teda ešte pred vstupom Česka do EÚ. Slúži ako doplnok pre operačné programy ako je napr. Zelená úsporám.

české ministerstvo uviedlo, že jeho výhodou je nižšia administratívna náročnosť pre žiadateľov v porovnaní s operačnými programami. Špecialitou programu je, že dotácie je možné čerpať dopredu a nie až po ukončení akcie, ako je tomu u väčšiny ostatných programov.

Materiál počíta s tým, že projekty bude možné prihlásiť do 28. februára 2015. Výnimkou sú žiadosti o dotáciu na Energetické konzultačné a informačné strediská, ktoré je potrebné pripraviť ešte do konca tohto roka. Všetky informácie, vrátane potrebných formulárov a presného návodu na podanie projektov sú dostupné na portáli www.mpo-efekt.cz.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.