Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obnovitelné zdroje energii repowering
Foto: ilustračné, GettyImages
8. decembra 2021 Ostatné od Energia.skSITA

Na ochranu slovenských odberateľov bol zriadený “ÚRSO ombudsman“

„ÚRSO ombudsman“ je virtuálna platforma. Tá podľa regulátora umožní rýchlu a účinnú pomoc spotrebiteľovi a to tým, že prepojí znalosti odborníkov z úradu s „know-how“ združení na ochranu práv spotrebiteľov, ktoré na Slovensku pôsobia.

Keďže ide o virtuálneho ombudsmana, nie o konkrétnu osobu, môžeme využiť nielen znalosti expertov na našom úrade, ale aj externých odborníkov zo združení, ktoré s nami dlhodobo spolupracujú, tak aby sme boli rýchlejší a efektívnejší pri riešení sťažností ľudí,“ uviedol predseda ÚRSO Andrej Juris.

Návody a tipy

ÚRSO ombudsman“ prináša návody a tipy ako si má odberateľ pripraviť svoje podanie po obsahovej aj formálnej stránke, ak je nespokojný s vyriešením reklamácie zo strany regulovaného subjektu.

Prináša tiež návrhy na prípravu podania, informuje čoho sa odberateľ môže domáhať a aký výsledok môže očakávať. Taktiež upozorňuje, čo všetko patrí do jeho kompetencie a čo nie, prípadne poradí, na koho sa má odberateľ ďalej obrátiť.

Pomoc s problémami

ÚRSO ombudsman chce byť tým, koho spotrebiteľ vyhľadá, keď nevie ako ďalej pohnúť so svojím problémom v oblasti energetiky. V tých jednoduchších prípadoch si spotrebiteľ nájde radu sám priamo na webovom sídle ÚRSO v časti “spotrebiteľ“. V zložitejších prípadoch si môže vyhľadať postup ako podať podnet, resp. návrh na alternatívne riešenie sporu voči svojmu dodávateľovi/distribútorovi energie,“ dodal hovorca ÚRSO Radoslav Igaz.

ÚRSO ombudsmana“ nájdete na tomto webe.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.