Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. novembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Na nastávajúcu sezónu je košická tepláreň pripravená

Košická tepláreň ako palivo používa čierne energetické uhlie – asi 70 percent a zemný plyn – 30 percent. Ako povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ TEKO Miroslav Nosál, v súčasnosti je na skládke 57.000 ton uhlia. „Do konca roka 2011 sú plánované ďalšie dodávky na úrovni približne 115.000 ton. Denne za plnej prevádzky v zimnom období spotrebujeme približne 900 až 1000 ton, v letných mesiacoch je to priemerne 300 ton,“ povedal Nosál.

TEKO v týchto dňoch uzavrela kontrakt na dodávky zemného plynu pre rok 2012 v objeme 867.000 MWh. Na základe výsledkov tendra vyhláseného 26. septembra a následnej elektronickej aukcie získala najvýhodnejšiu ponuku od spoločnosti SPP, ktorá dodáva plyn aj v roku 2011.

„Prvýkrát spoločnosť pri nákupe plynu použila aj elektronickú aukciu, ktorá je pre takýto nákup najvýhodnejšia, pretože sa jedná o typickú komoditu. Vďaka elektronickej aukcii v kombinácii s nakupovaným objemom spoločnosť pre rok 2012 na plyne ušetrí asi 2 milióny eur. Úspora bude v plnej výške prenesená do ceny za dodávky tepla, nakoľko je to oprávnený náklad,“ doplnil Nosál.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.